ניהול נכסים

ניהול נכסים

ניהול נכסים - המדריך המלא

מחזיקים בנכס נדל"ן שקיבלתם בירושה ולא יודעים איך לנהל אותו? חיים בחו"ך ויש לכם כאן נכסים? המאמר הבא בשבילכם.

ניהול נכס נדל"ן הוא אינו דבר של מה בכך. הדבר דורש מחויבות ארוכת טווח, תשומת לב רבה לפרטים הקטנים, תחזוקה שוטפת והתנהלות מקצועית מול הרשויות, אנשי מקצוע, וכמובן מול השוכרים.

ניהול נכסים – מה זה בדיוק כולל?

אפשר להגיד שניהול נכס הוא עולם ומלואו – זהו תחום שכולל אין ספור ענפים ואי לכך דורש בקיאות רבה במגוון נושאים. על מנת לפשט את הדברים, נמנה מספר תחומים ספציפיים שכרוכים בניהול של נכס:

 • הכנת הנכס לקראת השכרה.
 • איתור שוכרים מתאימים עבור הנכס
 • החתמת השוכרים העתידיים על הסכם שכירות.
 • תחזוקה שוטפת של הנכס לאורך תקופת השכירות.
 • מתן מענה לכל צרכי השוכרים במהלך תקופת ההשכרה.
 • טיפול בסוגיית התשלומים – גביית שכר דירה.
 • התנהלות מול ועד הבית, בהנחה שאנו עוסקים בבניין מגורים.

למה ניהול נכסים יכול להיות רלוונטי בשבילי?

שירותי ניהול יכולים להיות רלוונטיים במיוחד עבור מגוון רחב של משכירים:

 • בעלי נכסים המתגוררים בחו"ל.
 • משקיעי נדל"ן המחזיקים במספר רב שלנכסים.
 • יורשים שאין להם נסיון קודם בנכסים להשקעה.
 • משכירים שעייפו מאינטראקציה עם שוכרים ואינם מעוניינים למכור את הנכס.
 • עמותות
 • חברות המחזיקות נכסי מקרקעין

כאמור, חברות ניהול יכולות לעזור לגורמים האמורים אלו על ידי טיפול בפעולות היומיומיות של הנכסים שלהם, לרבות גביית שכר דירה, אכיפת חכירה, תחזוקה ותיקונים, סינון דיירים והנהלת חשבונות.

לעורכי דין המנהלים נכס עבור הלקוח, יתרון משמעותי נוסף, על חברות לניהול נכס, לאור ההבנה המשפטית העמוקה את מישור היחסים שבין משכיר לשוכר. אם חלילה מתעוררת מחלוקת, כשעורך דין המתמחה במקרקעין מנהל את הנכס אין צורך לפנות לערוך דין חיצוני, והטיפול המשפטי מתבצע במהירות וביעילות.

זאת ועוד, עורכי דין המנהלים נכס חשופים לפן התכנוני של נכס הנדל"ן ויכולים להוות יועצים משמעותיים לבעל הנכס, ביחס להשבחת הנכס (תכניות תמ"א 38 ופינוי בינוי).

היבט משמעותי נוסף נוגע לזהות בעלי הנכסים. לעיתים בעלי נכסים הם אנשים עסוקים. על ידי מיקור חוץ של מגוון המשימות הכרוכות בניהול הנכסים שלהם לעורכי דין אשר עוסקים בניהול נכסים, בעלי הנכסים יכולים לפנות את זמנם כדי להתמקד בעיסוקם הארי  – כל זאת, תוך שהם סמוכים ובטוחים כי נכסי הנדל"ן שלהם מנוהלים ומתוחזקים בצורה נאותה ואיכותית על ידי מומחים בתחום. במילים אחרות, ניהול נכסים על ידי גורם חיצוני מאפשר לבעל הנכס לישון בראש שקט, ולדעת שהנכס שלו נמצא "בידיים טובות ובטוחות".

אז מי ינהל לי את הנכס?

בעוד שגם חברות ניהול נכסים וגם עורכי דין המספקים שירותי ניהול יכולים להציע סיוע רב ערך לבעלי נכסים, ישנם כמה יתרונות מובהקים לבחירת עורך דין המספק שירותי ניהול.

 • עורך דין המספקי שירותי ניהול יודע לנווט במערכת המשפטית המורכבת של בעלות וניהול נכס. במסגרת זו, הוא יכולים לספק הנחיות משפטיות מהימנות בנושאים כגון הסכמי שכירות, הליכי פינוי, תקנות דיור הוגן וסוגיות משפטיות אחרות שעלולות להתעורר במהלך ניהול הנכס. אכן, אין לשכוח כי ניהול נכס הוא בסופו של יום אקט משפטי, ולכן הפקדת ניהול הנכס שלכם בידי אדם חסר הכשרה משפטית עשויה להיות משמעותית כשתתעורר סוגיה משפטית.
 • עורך דין המספק שירותי ניהול יכול להציע גישה אישית והוליסטית יותר לניהול נכסים. כלומר, הוא יכול לעבוד ישירות מול בעלי נכסים כדי להבין את הצרכים והמטרות הספציפיות שלהם ולפתח תוכנית ניהול מותאמת אישית התואמת את היעדים שלהם. זה יכול לעזור לבעלי נכסים להשיג שליטה רבה יותר על הנכסים שלהם ולהבטיח כי ההשקעות שלהם מנוהלות באופן המיטבי, תוך מענה על הצרכים ועל ההעדפות הייחודיות שלהם.
 • עורך דין המספק שירותי ניהול יכולים לרוב להציע שירותים מקיפים יותר ביחס לחברות ניהול מסורתיות. הוא יכול להסתמך על המומחיות המשפטית שלו על מנת להציע מגוון רחב יותר של שירותים, כגון יישוב סכסוכים, משא ומתן על חוזים ושירותים משפטיים אחרים שאולי לא יוצעו על ידי חברת ניהול נכסים מסורתית.

בסך הכול, בחירה בעורך דין המספק שירותי ניהול נכסים יכולה להציע לבעלי נכסים גישה מקיפה ומותאמת יותר לניהול נכסים המותאמת למגוון צרכיהם הייחודיים ולנסיבותיהם הספציפיות.

זקוקים לניהול נכסים?

בעלי נכס נדל"ן, ומעוניינים בניהול שוטף ומקצועי של הנכס על ידי מומחה בתחום? צרו קשר היום עם עורך דין גיא סרוסי, ומשרד סרוסי ושות' יעמוד לרשותכם.

צרו איתנו עכשיו קשר באחת הדרכים הבאות:
1. התקשרו עכשיו למספר 03-6016565 או ישירות לנייד 052-5253237
2. שלחו לנו מייל  [email protected] עם השם והטלפון שלכם וניצור אתכם קשר בהקדם.
3. מלאו את הפרטים כאן בתיבה וניצור איתכם קשר בהקדם.

משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי בנושא מקרקעין

מחכים לייעץ לכם, עו״ד גיא סרוסי וצוות המשרד

רוצים לקבל מאיתנו את החדשות והעדכונים הכי חמים בעולם המשפט?

מתחייבים לתוכן משפטי איכותי

מאמרים נוספים

גילוי מרצון 2024

הליך הגילוי מרצון החדש אותו אשרה רשות המיסים, יחל בשנת 2024 ויסתיים בסוף שנת 2025, ההליך החדש מיועד בראש ובראשונה למשקיעים בתחום הקריפטו. בהתאם להתחייבות

קרא עוד »