הונאת נדל"ן- מה עושים כשהקבלן עוקץ אותנו?

הונאת נדל"ן – מה עושים כשהקבלן עוקץ אותנו?

חוששים שנעקצתם על ידי קבלן או יזם? קודם כל קחו אוויר. הגעתם למקום הנכון. משרדנו משמש כמשרד הבכיר בישראל בתחום הונאות הנדל"ן וההונאות הפיננסיות.

לאורך השנים החזרנו ללקוחותינו עשרות מיליוני שקלים בתיקים הגדולים והמתוקשרים בישראל-  אלדד פרי נדל"ן

אחת מההונאות הכואבות ביותר היא עוקץ  נדל"ן, רוכשים אשר משקיעים את כל חסכונותיהם בשם החלום לקנות בית מגורים בפרויקט חדש. הונאת נדל"ן או עוקץ נדל"ן, מוגדרים כיצירת מצג שווא של עסקה כדאית לרכישת נכס מגורים שבסופה יישארו הרוכשים ללא הבית שרכשו. לכן, במידה ונפלתם קורבן לעוקץ נדל"ן הנה כמה דברים שכדאי לדעת על דרכי ההתמודדות והאפשרויות המשפטיות שעומדות בפניכם.

הונאות נדלן על קצה המזלג

הונאת נדל"ן היא שימוש באמצעים שונים במטרה ליצור מצג שווא שיפתה רוכשים פוטנציאליים להיכנס לעסקה למכירה או רכישת נכס שבסופה לא תתקבל כל תמורה או שתתקבל תמורה באיכות פחותה מזו שהובטחה.  

השימוש במצג שווא, מוגדר בדין הפלילי כעבירת "קבלת דבר במרמה" שהעונש בגינה מגיע עד ל-5 שנות מאסר. הפנייה של נוכלים לשוק הנדל"ן אינה מקרית ונובעת ממספר סיבות ביניהן שווי העסקה, מצוקת הדיור בישראל והיקף העסקאות הרחב בשוק הנדל"ן. בעולם עוקצי הנדל"ן קיימות כיום מספר שיטות עוקץ מרכזיות ביניהן: מכירה כפולה של הנכס לשני קונים במקביל, יצירת מצג שווא של עסקה כדאית במיוחד, התחזות לבעלים והסתרת ייעוד הנכס המקורי.

כאן המקום לציין כי משרדנו מדורג כמשרד המוביל בישראל בתחום הונאות הנדל"ן,עוקצים והונאות פיננסיות.  עד היום החזרנו ללקוחותינו עשרות מיליוני שקלים לאחר שהיה נראה שהכל כבר אבוד. בין התיקים המתוקשרים בהם ייצג ומייצג משרדנו את אלפי לקוחותינו: קבוצת חנן מור, אלדד פרי נדל"ן, רום כנרת, קרן הגשמה, איציק דהן, תכלת נדל"ן, פרשת אלי שמש, פרשת מרדכי זייץ ועוד, ועוד.

הונאות נדל"ן נפוצות בישראל

כפי שציינו קודם, ישנן כיום מספר הונאות נדל"ן נפוצות בישראל שאת המרכזיות מבינן נביא בהרחבה על מנת שתוכלו לדעת מה לבדוק טרם העסקה וממה להיזהר.

מכירת הנכס למספר קונים באותו זמן – עוקץ נדל"ני מוכר במסגרתו מציגים המוכרים את הנכס למספר רב של קונים פוטנציאליים, תוך מתן הבטחות שווא דוגמת הנחות גדולות ומשתלמות אשר יעודדו אותם לסגור את העסקה כמה שיותר מהר. המתעניינים שיבקשו להמשיך עם הנוכלים יתבקשו להעביר סכום כסף כמקדמה ולאחר מכן יברחו ה"מוכרים" עם הכספים. במקרים כאלו, אנחנו ממליצים תחילה לא להתפתות, לא משנה כמה אטרקטיבי נראה המחיר, עסקאות מחר הן ארוכות ומורכבות ועוד לפני שאתם נכנסים לעסקה בקשו לראות את כל המסמכים הרלוונטיים ובדקו את זהות הבעלים במרשם המקרקעין.

יצירת מצג שווא – ההונאה המוכרת ביותר כיום היא יצירת מצג שווא של עסקה אטרקטיבית במיוחד. כך לדוגמה פרויקט חדש ונוצץ עם תשואה גבוהה או דירת מגורים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק, כל אלה תפקידם למשוך קונים פוטנציאליים. במקרה זה, על מנת להימנע ממלכודות דבש, אנו ממליצים להתייעץ עם מומחה מעולם הנדל"ן. הצעה לרכישת נכס במחיר נמוך מאוד ממחיר השוק אינו ראלי שכן עלויות הבנייה בישראל הן זהות בין כלל הקבלנים. אין מתנות, אין הפתעות, ומי שמוכר כאלה- פשוט רוצה את כספכם, כשהתמורה אותה הוא ייתן הרבה פחות חשובה לו.

למצגי השווא מגוון פנים ודרכים- החל מהבטחה למחיר סופי בקבוצת רכישה, הבטחה למועד סיום הבנייה, הצגת מחיר נמוך משמעותית מהשוק, הצגת הפרויקט כאילו הוא עתיד להתפתח עם תכנית אזוריות ועוד מגוון שיטות ודרכים לקחת כת כספכם.

מחלקת ליווי המשקיעים שלנו כאן עבורכם אם אתם שוקלים להיכנס לעסקת נדל"ן. אל תעשו זאת ללא ליווי משפטי, שכן טעויות מסוג זה עולות מאות אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים במקרים מסוימים.

תיק קרן הגשמה

קרן הגשמה בע"מ היא חברה שעוסקת בניהול נכסים בישראל ומחוצה לה. הקרן שהוקמה בשנת 2009 ניהלה במהלך פעילותה השקעות בסכומים שהגיעו למיליארדי שקלים. על אף ניסיונה והיקף ההשקעות שניהלה, חוו משקיעים רבים פער משמעותי בין התשואות שהובטחו להן שעמדו על מספר לא ריאלי של 20% לבין אלו שקיבלו בפועל. במקרים רבים השלמת הנכסים על ידי הקרן כלל לא הושלמה. לאור זאת, הוגשו עשרות תביעות כנגד הקרן אשר הכחישה כי יש לה חובות או נושים להם היא חייבת כסף. לבסוף, בחודש יולי האחרון, ניתן צו פירוק כנגד הקרן.

פנייה לאפיקים משפטיים

במידה ועל אף סימני האזהרה, נפלתם קורבן לעוקץ נדל"ן עליכם לפעול משפטית. כפי שאנו תמיד מציינים- לזמן חשיבות מכרעת ועליכם לפעול במהירות כנד הנוכל בצד השני, לפני שיבריח נכסים וכספים לצדדים שלישיים.

בתיקי עוקץ אנו פעולים באמצעות תביעה משפטית, עיקולים על החברה שמחזקיה בכספים או על הנוכל אישית, ואף פנייה לבית המשפט שיכריז על החברה כפושטת רגל. כל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו מופעלים באגרסיביות ובמיקוד, כדי להחזיר את הכספים ללקוחותינו במהירות בחזרה לשגרת חייהם.

נפלתם קורבן לעוקץ נדל"ן? אנחנו כאן בשבילכם

טרם כניסה להליך משפטי מכל סוג הדבר החשוב ביותר הוא פנייה לייעוץ משפטי על מנת לבחור את האפיק המשפטי הטוב ביותר ולגבש אסטרטגיה נכונה ואפקטיבית כל הדרך עד להשבת כספכם חזרה. משרדנו מלווה אלפי לקוחות שנעקצו, ביניהם עשרות קובצות של נפגעים, במטרה להחזיר את הכספים בדרך המהירה והיעילה ביותר. עד היום החזיר משרדנו בראשות עו"ד גיא סרוסי עשרות מיליוני שקלים ללקוחותינו.

צרו איתנו עכשיו קשר באחת הדרכים הבאות:
1. התקשרו עכשיו למספר 03-6016565 או ישירות לנייד 052-5253237
2. שלחו לנו מייל  [email protected] עם השם והטלפון שלכם וניצור אתכם קשר בהקדם.
3. מלאו את הפרטים כאן בתיבה וניצור איתכם קשר בהקדם.

משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי בנושא תיקי עוקץ וקבלנים

מחכים לייעץ לכם, עו״ד גיא סרוסי וצוות המשרד

רוצים לקבל מאיתנו את החדשות והעדכונים הכי חמים בעולם המשפט?

מתחייבים לתוכן משפטי איכותי

מאמרים נוספים