השקעה בקפריסין

השקעה בקפריסין

השקעה בנדל"ן בקפריסין- האם יש צורך בעורך דין?

לא אחת אנחנו שומעים על השקעות נדל"ן בחו"ל, בתשואות מפתות. מצד שני חוסר הודאות והמרחק הרב גורמים לרובינו להירתע מהשקעה מסוג זה. במאמר הבא נסביר על הסיכויים והסיכונים, וכיצד ניתן לצמצמם את הסיכונים עם ייצוג נכון של עורך דין.

עבור אדם שמחפש דירה להשקעה, סיכוי סביר שהשקעה בנדל"ן בחו"ל  ובקפריסין בפרט תהיה משתלמת יותר בעבורו מאשר נדל"ן להשקעה בישראל. התשואות הגבוהות המוצעות מעבר לים, הופכות השקעות בנדל"ן בחו"ל לרווחיות יותר ויותר בשנים האחרונות, ויש לכך כמה הסברים פשוטים.

ראשית, בניגוד לישראל, שבה הביקוש עולה על ההיצע, וקשה מאוד לאתר נכס שיש בו את כל הפרמטרים הרלוונטיים למשקיע, ובעיקרם תשואה גבוהה – בחו"ל ההיצע גבוה הרבה יותר, והאפשרויות רבות. ישנה גמישות רבה בבחירת הנכס, כך שתוכלו לחפש עד שתמצאו את הנכס המתאים בדיוק עבורכם ועבור הצרכים שלכם.

שנית וכפי שכבר הדגשנו לעיל, התשואה שתתקבל על נכס בחו"ל במקרים רבים תהיה גבוהה יותר מהתשואה שיניב נכס בישראל. שלישית, מחירי הנדל"ן בחו"ל נמוכים מהמחירים בישראל, ועניין זה הופך למשמעותי יותר מאז מגפת הקורונה, שהעלתה באחוזים נכבדים את מחירי שוק הנדל"ן, והקשתה בכך על זוגות ומשפחות לרכוש דירה, אפילו למגורים. יתרון נוסף שיש להשקעה בחו"ל הוא המיסוי, כאשר הוא נמוך ביחס לישראל.

השקעות בנדל"ן בקפריסין

קפריסין הפכה ליעד פופולרי ביותר עבור נדל"ן להשקעה, בין היתר בגלל שנכנסה לאיחוד האירופי באופן רשמי. בזמן האחרון, מעמדה של קפריסין השתפר, והפך ממדינה שאינה מפותחת ואף נחשלת, למדינה אטרקטיבית, מפותחת ומתויירת. כיום, תיירים רבים נוהרים לקפריסין בעונות הקיץ והאביב, והערים השונות הופכות למוקד תיירות מרכזי.

כמו כן, קפריסין הפכה למדינה שמושכת אליה משקיעים מכל העולם, ובמיוחד מישראל, עקב הקרבה הגיאוגרפית. העיר פאפוס מתבלטת במיוחד כיעד להשקעה, ולצידה ערים כמו לימסול, ניקוסיה ולרנקה. כיום, בין אם אתם מבצעים רילוקיישן, ובין אם מחפשים דירה להשקעה – קפריסין היא המקום בשבילכם.

למה כדאי להשקיע דווקא בקפריסין?

בגלל העובדה שקפריסין היא עיר המושכת אליה תיירים רבים מכל העולם, נדל"ן להשקעה בקפריסין יכול להניב תשואה גבוהה באזורים מסוימים. בנוסף לכך, המיסוי של קפריסין על נכסי נדל"ן נמוך ביחס למיסוי בישראל, וזאת במטרה לעודד אנשי עסקים ומשקיעים מהעולם להשקיע דווקא בקפריסין, ועל ידי כך לפתח אותה עוד יותר.

גם המחירים של נכסי הנדלן בקפריסין נמוכים באופן יחסי , כאשר ישנם נכסים שמחירם עומד על כמה מאות אלפי שקלים. לכן, מנעד רחב של אנשים מסוגלים לאפשר לעצמם רכישה של נכס בקפריסין.

כמו כן, הכלכלה של קפריסין הינה חזקה ויציבה, והיא מבין המדינות עם שיעור האבטלה הנמוך ביותר. קפריסין לא חוותה משבר משמעותי, ולכן השקעה בה נחשבת ליציבה ובטוחה הרבה יותר מאשר במדינות אחרות.

השקעה בקפריסין מגלמת יתרון נוסף ומרכזי עבור משקיעים ישראליים, והיא מיקומה הקרוב לישראל. הדבר מאפשר מעשית לבקר מדי פעם בנכס, ולהגיע אליו לפחות פעם אחת טרם הרכישה. זאת בניגוד להשקעות רבות בחו"ל שנעשות מרחוק, בלי להגיע פיזית ולבדוק את הנכס באופן אישי.

ליווי של עורך דין בהשקעות בקפריסין

כידוע, עסקת נדל"ן הינה עסקה מורכבת, הכוללת בתוכה מסמכים רבים, אישורים, טפסים וחוזים. העברת נכס נדל"ן מבעלות אחת לאחרת הינה פעולה מורכבת שצריכה להיעשות בשלבים ולהתנהל מול רשויות שונות, החל מהרשות העירונית, דרך רשם המקרקעין ועד מס הכנסה וכו'…

ליווי של עורך דין בתהליך של רכישת נכס, בין אם למגורים ובין אם להשקעה, מוודא את מינות ובטיחות העסקה. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהשקעות בחו"ל, והרשויות שיש להתנהל מולן אינן מוכרות, ופועלות באופן שונה. כך למשל, אם נדרשים טפסים הקשורים במס, ובנוסף דרושים אישורים מהרשויות המקומיות לגבי תשלומי חשבונות – אדם שאינו מכיר את הרשויות השונות לא יידע לאן לפנות, ומה הפרוצדורה שכלולה בכך.

עורך דין בעל נסיון בתחום, ,יכול לסייע, ולתרום מהידע המקצועי שלו, בין אם המשפטי ובין מה נכון ולא נכון לעשות ביחס לשוק אליו נכנסים. אם אנו בוחנים את פעילות משרדינו ואת הנסיון הרב של מחלקת הליטיגציה, תפקידנו הוא לזהות האם התשואה המובטחת היא רק חלום ונסיון לעוקץ או שמדובר בעקה אמיתי.

עו"ד גיא סרוסי מייצג עשרות משקיעים בנדל"ן בקפריסין, והוא בעל ניסיון רב בענייני השקעות בחו"ל בכלל, ובקפריסין ופאפוס בפרט. עו"ד סרוסי יידע בדיוק כיצד לנהל בעבורכם את תהליך רכישת הנכס, כך שתוכלו לבצע את העסקה בבטחה ולהימנע ממוקשים.

אם אתם לקראת רכישת נכס בחו"ל צרו איתנו קשר ועו"ד גיא סרוסי יעמוד לרשותכם.

צרו איתנו עכשיו קשר באחת הדרכים הבאות:
1. התקשרו עכשיו למספר 03-6016565 או ישירות לנייד 052-5253237
2. שלחו לנו מייל  [email protected] עם השם והטלפון שלכם וניצור אתכם קשר בהקדם.
3. מלאו את הפרטים כאן בתיבה וניצור איתכם קשר בהקדם.

משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי בנושא מקרקעין

מחכים לייעץ לכם, עו״ד גיא סרוסי וצוות המשרד

רוצים לקבל מאיתנו את החדשות והעדכונים הכי חמים בעולם המשפט?

מתחייבים לתוכן משפטי איכותי

מאמרים נוספים